Jak spędzić z dzieckiem deszczowe popołudnie?

Gry planszowe i karciane dla dzieci

Niby już wiosna, piękne słońce zachęca do zabaw na świeżym powietrzu. Maluchy są zachwycone nieograniczonymi możliwościami. Niestety kwiecień-plecień, jak co roku pogoda zmienia się z każdym dniem. O ile jest pięknie i ciepło można bez przeszkód cieszyć się z dzieciakami wspólnym czasem na placu zabaw, wycieczkach rowerowych, czy choćby spędzać wspólnie czas na sprzątaniu w ogrodzie, co też może być fajną zabawą. Gorzej, kiedy pogoda za oknem odstrasza. Deszcz , plucha i ziąb nie pozwala wyjść z domu, a z dziecięcych gardeł wydobywa się znienawidzone przez rodziców: „ Mamo! Tato! Nudzi mi się!”

Czasem mam ochotę zacząć rwać sobie włosy z głowy. Całą zimę musiałam sobie radzić z dręczącą bąbla nudą, kiedy nie mógł wychodzić na dwór na przykład z powodu choroby. Wymyślałam mu zajęcia, uczestniczyłam w zabawach, żyłam nadzieją, że gdy przyjdzie wiosna maluch da upust swojej nieograniczonej energii na podwórku. W słoneczne dni malec jest przeszczęśliwy, że może hasać po trawie i bawić się we wszystko, co tylko podsunie mu wyobraźnia.

Gdy przychodzi zimny, deszczowy dzień dom staje się dla małego odkrywcy prawdziwym więzieniem. Dziecko miota się i samo nie wie, co ma ze sobą zrobić. Tu z pomocą musi przyjść mama, aby wyrwać malca z ogarniającej go frustracji.

Zaczynamy więc wałkować standardowy zestaw: kolorowanki, szlaczki, puzzle, klocki, trochę zabaw ruchowych dla rozładowania nadmiaru energii, budujemy twierdze z krzeseł i poduszek, bawimy się w berka i chowanego.

Kiedy już zużyjemy nadmiar energii i mój synek jest w stanie dłuższą chwilę skupić się na jakiejś ciekawej grze w końcu mogę zaproponować mu zabawy, które sama bardzo lubię. FABRYKA ROBOTÓW to na pierwszy rzut oka zwykła karciana gra, jakich wiele. Nic bardziej mylnego, ponieważ gra jest bardzo ciekawa, wciągająca i świetnie pomaga wyćwiczyć jednocześnie koncentrację, spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia. Według producenta gra skierowana jest dla dzieci od 6 roku życia, ale mój czterolatek załapał jej zasady szybciej ode mnie. Świetny sposób na spędzanie czasu z energicznym dzieckiem i zaabsorbowanie uwagi malucha na odnajdywaniu podobieństw robotów i ćwiczeniu refleksu. Dodatkowy plus to niewielkie wymiary gry, bo niepozorne pudełeczko można spakować na każdy wyjazd.

Fabryka Robotów Gry Karciane
Fabryka Robotów Gry Karciane
Gry Karciane dla Dzieci
Gry Karciane dla Dzieci
Fabryka Robotów
Fabryka Robotów
Gry dla dzieci
Gry dla dzieci

Każda gra prędzej czy później musi się znudzić, więc warto mieć w zanadrzu coś co może być świetną kontynuacją wspólnej zabawy i jednocześnie zapowiedzią czegoś pysznego po zabawie. Kolejna na liście naszych hitów jest gra MYSZKI W OPAŁACH. U nas najlepszy sposób na rozbudzenie apetytu małego niejadka. Kiedy bawimy się w myszki buszujące po spiżarni w poszukiwaniu smakołyków po dwóch, trzech rozgrywkach maluch tak napatrzy się na pyszności umieszczone na planszach, że sam prosi o coś do jedzenia. Tego efektu w życiu bym się nie spodziewała, a cieszy mnie najbardziej. Wystarczy kilka rundek w grze i nie muszę negocjować z malcem w kwestiach jedzenia. Skoro myszki są głodne, również dziecko nabiera apetytu. Zasadniczo szukałam fajnej gry rozwijającej umiejętność logicznego myślenia, jednak efekty uboczne w postaci pobudzonego apetytu również są powodem do radości.

Gry Planszowe dla Dzieci
Gry Planszowe dla Dzieci
Myszki w opałach
Myszki w opałach
Myszki w Opałach
Myszki w Opałach – gra planszowa dla dzieci

 

Nie jestem zwolennikiem sadzania dziecka przed ekranem komputera, aby mogło sobie pograć w gry często nie skierowane do jego grupy wiekowej. Znacznie bardziej lubię usiąść z malcem przy stole i spędzać wspólnie czas na grze w gry planszowe. Czasu nie da się cofnąć, dlatego pragnę cieszyć się dzieciństwem swoich pociech jak najintensywniej przez poświęcanie dzieciakom swojego czasu. Każdego, kto chciałby w podobny sposób zacieśniać więzy ze swoimi dziećmi zapraszam na Graszki.pl. Można tan znaleźć gry dla różnych grup wiekowych i o różnej tematyce. Każdy znajdzie coś dla swojej rodziny, by wspólnie spędzany czas przepełniała radość i rozmowy o jakże interesujących i ważnych dla dzieci sprawach.

Gry Planszowe od Graszki.pl
Gry Planszowe od Graszki.pl
Gry dla Dzieci
Gry dla Dzieci

Fabryka Robotów do kupienia –> TUTAJ

Myszki w Opałach do kupienia –> TUTAJ

 

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *