Pomysły dla Dzieci i Młodzieży na Zabawy Andrzejkowe

Pomysły dla Dzieci i Młodzieży na Zabawy Andrzejkowe

Nadchodzi magiczny czas andrzejek, a wraz z nim okazja do niezapomnianej zabawy dla dzieci i młodzieży. Oto kilka kreatywnych pomysłów na andrzejkowe wróżby, które wypełnią wasze spotkanie śmiechem i radością:

1. Kim Będę w Przyszłości – Zabawa Ruchowa

Wprowadź dzieci w fascynujący świat przyszłości, organizując zabawę ruchową związana z zawodami. Wystarczy worek wypełniony rekwizytami charakterystycznymi dla różnych zawodów. Dziecko losuje przedmiot, prezentuje go reszcie grupy, a pozostali zgadują, kim zostanie w przyszłości ich kolega. To nie tylko świetna zabawa, ale także doskonały sposób na rozwijanie wyobraźni.

2. Czarodziejskie Karteczki – Zabawa Chemiczna

Przygotujcie karteczki z imionami męskimi i żeńskimi, ale zapiszcie je niewidocznym atramentem, na przykład sokiem z cytryny. Umieśćcie je w dwóch kapeluszach – damskim i męskim. Dzieci losują imiona i odczytują je nad płomieniem świecy. Ta magiczna wróżba z pewnością dostarczy wiele emocji!

3. Lanie Wosku – Zabawa na Wyobraźnię

Zacznijcie od przygotowania wosku do wróżb. Roztopić można nawet tanie świeczki w kąpieli wodnej. Następnie każde dziecko przelije wosk przez dziurkę od klucza trzymanego w ręce. Interpretacja kształtów, jakie utworzą się na wodzie, przyniesie różnorodne wróżby dotyczące przyszłości.

4. Andrzejkowe Serce

Wycięcie kolorowego serca z papieru to początek tej zabawy. Napiszcie na nim imiona chłopców i dziewczynek, a następnie każde dziecko przekłuwa je szpilką. Imię, na które trafi, to imię przyszłego ukochanego lub ukochanej. To romantyczna wróżba, która wzbudzi uśmiech na twarzach najmłodszych.

5. Wróżenie ze Słomek

Każde dziecko oznacza swoją słomkę, a następnie wrzuca je do miski z wodą. Połączone słomki symbolizują wieczną przyjaźń między osobami, do których należą. To prosta, ale symboliczna wróżba na andrzejki.

6. Kartki na Wodzie

Przygotujcie korki od wina z przyczepionymi karteczkami z imionami. Włóżcie je do miski z wodą wraz z korkiem z imieniem malucha. Korki, które się złączą, wskażą imię przyszłego ukochanego lub ukochanej. To zabawne i ekscytujące wróżenie!

7. Moneta w Studni

Postaw miskę z wodą w środku pokoju, a każde dziecko dostanie monetę. Rzucenie monety przez lewe ramię nad płomieniem świecy po wymówieniu życzenia przyniesie nadzieję na spełnienie marzeń.

8. Kwiatowa Wróżba na Andrzejki

Przygotujcie karteczki z nazwami kwiatów i przyporządkujcie im wróżby. Niech dzieci losują kwiaty, a każdy z nich odkryje swoją wróżbę na temat przyszłości.

9. Zabawa z Filiżankami

Pod filiżankami ukryj przedmioty symbolizujące różne aspekty życia. Odkrywając je, dzieci dowiedzą się, co przyniesie im najbliższa przyszłość.

10. Zawijane Imiona w Chusteczki

Przygotujcie chusteczki z imionami chłopców i dziewczynek. Każde dziecko losuje chusteczkę i odkrywa, czyj to będzie przyszły ukochany lub ukochana.

Zapewnijcie dzieciom niezapomnianą rozrywkę podczas andrzejkowych wróżb. Niech ta magiczna noc będzie pełna śmiechu, radości i niespodzianek!

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *