Życie to ulotna, krótka chwila

kalendarz świetlikowo

Często przyglądam się moim rozbrykanym, pochłoniętych zabawą i szeroko uśmiechniętym dzieciakom i jestem ogromnie szczęśliwa, że są z nami. Dziękuję za każdy dzień pełen radości i problemów, śmiechu i krzyków. Często zastanawiam się co, by było gdybyśmy nie mieli tyle szczęścia i nasze dzieci nie byłyby zdrowe i pełne energii.

Jestem pełna podziwu dla rodziców, których los obdarzył ciężko i nieuleczalnie chorymi dziećmi. Ciężar jaki spoczywa na nich jest równie wielki, jak miłość jaką obdarzają swoje schorowane dzieci. Dzielą z nimi każdy dzień wypełniony cierpieniem i bólem wierząc, że następne dni będą lepsze.

Nie wszystkie historie kończą się dobrze. Nie każdą walkę można wygrać i czasem z góry wiadomo, że mały wojownik nie wygra z chorobą. Co w takich chwilach powiedzieć rodzicom? Jak wytłumaczyć dziecku co je czeka? Nie jestem sobie w stanie wyobrazić, jak to musi być trudne.

Fot. Dorota Koperska Photography Copyright: Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci, Tychy 2017
Fot. Dorota Koperska Photography
Copyright: Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci, Tychy 2017

Są na szczęście w Polsce miejsca, w których nieuleczalnie chore dzieci i ich rodzice mogą znaleźć zrozumienie i wsparcie. Miejsc tego rodzaju jest niestety wciąż zbyt mało. Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci w Tychach prowadzi hospicjum domowe, obejmujące specjalistyczną, bezpłatną opieką nieuleczalnie chore dzieci w miejscu ich zamieszkania. Fundacja wzięła na swoje barki ogromne wyzwanie jakim jest budowa ŚWIETLIKOWA, jednego z niewielu w Polsce bezpłatnych ośrodków dziennych dla nieuleczalnie chorych dzieci i stacjonarnego hospicjum przeznaczonego wyłącznie dla dzieci. Wiele już udało się zrobić, jednak do końca prac jeszcze daleka droga.

Chore dzieci nie mają czasu, aby czekać, dlatego Fundacja postanowiła w połowie roku ruszyć z akcją wspierającą budowę ośrodka. Kalendarz ŚWIETLIKOWA to jedyny w swoi rodzaju kalendarz, który zaczyna się w środku roku i ma 14 miesięcy. Wiele znanych gwiazd wsparło projekt swoją obecnością, dzięki czemu na placu budowy ŚWIETLIKOWA powstały niezwykłe zdjęcia będące ozdobą kalendarza. Całkowity dochód z jego sprzedaży zostanie przekazany na budowę ŚWIETLIKOWA.

Zapraszamy na http://www.swietlikowo.pl/kalendarz.html, gdzie można nabyć niezwykły kalendarz i wesprzeć budowę ośrodka i hospicjum dla nieuleczalnie chorych dzieci.

Wszelkie informację również znajdziecie na Facebooku : https://www.facebook.com/wybudujmyswietlikowo

You may also like