Złote lekarstwo z kwiatów facelii

Miód Faceliowy

Miód jest złotym lekiem na wiele dolegliwości znanym i docenianym już od wieków. Miód stosowany jest jako środek przyspieszający gojenie się ran, działa przeciwbiegunkowo, hamuje procesy miażdżycowe, leczy schorzenia wątroby i dróg żółciowych, koi nerwy, działa nasennie, jest dobry na przeziębienia, kłopoty z gardłem, pobudza do pracy mózg, obniża ciśnienie tętnicze krwi, neutralizuje skutki picia alkoholu, posiada właściwości nawilżające, rozjaśniające i uelastyczniające skórę. Można w nieskończoność wymieniać dobroczynne właściwości miodu.

W Polsce najczęściej zbieranymi miodami są miody: rzepakowy, gryczany, wrzosowy, lipowy i akacjowy. To tylko niektóre z rodzajów miodu. Tak naprawdę jest ich bardzo dużo. W zależności od tego z czego powstaje miód może mieć różną konsystencję, od gęstego płynu po stałą, oraz przeróżne kolory, od białej barwy, po wiele odcieni żółtego, aż po brunatny kolor.

Miód Wielokwiatowy i Faceliowy
Miód Wielokwiatowy i Faceliowy

Wśród miodów kwiatowych i wielokwiatowych szczególnie wyróżnia się jeden – faceliowy. Jego nazwa pochodzi od kwiatów facelii, z których pyłku powstaje ta odmiana miodu. Facelia to roślina o kwiatach fioletowych lub niebieskich, pochodzi z rodziny ogórecznikowatych. Dzięki charakterystycznym kwiatom z których pszczoły zbierają nektar również miód nabiera specyficznego odcieniu. Jest to miód bardzo jasny, o żółtawym, a niekiedy zielonkawym kolorze. Kiedy miód ulega krystalizacji staje się jeszcze jaśniejszy i może osiągnąć nawet barwę zbliżoną do bieli. Jest to miód o tradycyjnym smaku z wyczuwalnym kwiatowym aromatem. Miód z facelii przypomina smakiem miód akacjowy, ale jest od niego bardziej aromatyczny. Trudno uzyskać miód faceliowy w czystej postaci, dlatego jest produktem bardzo cenionym i poszukiwanym.

Stosowanie miodu faceliowego jest w szczególności polecane osobom cierpiącym na choroby układu pokarmowego, dwunastnicy, trzustki i przy wrzodach żołądka. Miód ten wyróżnia się również wysokimi właściwościami detoksykującymi. Z dobrodziejstw tego miodu powinny skorzystać osoby często sięgające po papierosy, alkohol, kawę czy herbatę. Dzięki zawartości jonów magnezu, żelaza i kobaltu miód faceliowy chroni nasze serce i wpiera leczenie chorób układu krążenia.

Miód faceliowy jest jasny, o żółtawym, a niekiedy zielonkawym kolorze
Miód faceliowy jest jasny, o żółtawym, a niekiedy zielonkawym kolorze

Warto wprowadzić miód do swojej codziennej diety. Dzięki regularnemu stosowaniu zniweluje oznaki zmęczenia. Spożywanie miodu jest szczególnie polecane po wzmożonym wysiłku fizycznym lub intelektualnym. Wspomaganie organizmu w regeneracji poprawia samopoczucie i koncentrację. Miód zawiera duże ilości mikroelementów: potas, chlor, fosfor, magnez, wapń, żelazo oraz witamin: A, B1, B2, B6, B12, C, kwas foliowy i biotynę.

Złote lekarstwo prosto od naszych przyjaciółek pszczół jest niezastąpione na wiele dolegliwości oraz jako sposób na szybką regenerację zmęczonego organizmu. Jeśli szukasz prawdziwszy, naturalnych i pysznych miodów zapraszamy do ajeden.pl, gdzie naprawdę można poznać smaki i zapachy prawdziwej natury.

Miód Faceliowy od Ajeden.pl
Miód Faceliowy od Ajeden.pl

You may also like