Smoczek idealny

Smoczek Idealny Mam Baby

Mamy maluchów prędzej czy później stają przed dylematem, czy wprowadzić dziecku smoczek uspokajający. Niektóre dzieciaczki od pierwszych dni życia nie potrafią funkcjonować bez smoczka, dla innych smoczek staje się przyjacielem dopiero po kilku miesiącach. Jednak to rodzic musi zdecydować kiedy i jaki smoczek podać dziecku.

Przy pierwszym dziecku przeszliśmy przez większość dostępnych na rynku kształtów, jednak nic nie odpowiadało mojemu królewiczowi. Do gustu przypadł mu dopiero smoczek MAM Baby, którego ergonomiczny kształt i spłaszczona nasada idealnie układała mu się w buzi. Przy drugim dziecku od razu wiedzieliśmy jaki smoczek wybrać dla córci i od razu smok został zaakceptowany.

Można usłyszeć wiele opinii jaki to smoczek jest zły dla rozwoju mowy i uzębienia. Jednak jeśli mam do wyboru smoczek, który z czasem odstawimy lub kciuk, który jak już trafi do buzi to zostanie w niej na wiele lat i będzie przy okazji siał spustoszenie to o wiele bardziej wolę mimo wszystko smoczek. Wielkim plusem produktów MAM Baby jest pozytywna opinia stomatologów i ortodontów, którzy polecają te smoczki. Jeśli chodzi o stan uzębienia mojej pociechy, dzięki smoczkom MAM Baby mogę spać spokojnie.

Smoczki MAM Baby
Smoczki MAM Baby

Jak większość kobiet przywiązuje dużo uwagi do wyglądu i pod tym względem Smoczki biją inne dostępne na rynku marki na głowę. Bardzo oryginalny i niespotykany kształt nie tylko wygląda fantastycznie, ale spełnia bardzo ważną funkcję. Skóra może oddychać dzięki sporej powierzchni otworów. Jest to szczególnie ważne przy śliniących się maluchach lub w trakcie letnich upałów, kiedy skóra jest spocona. Dzięki odpowiedniej wentylacji skóra nie zostaje podrażniona i maluch unika nieprzyjemnych dolegliwości z tym związanych. Niestety przy pierwszym dziecku ciągle był problem z zaczerwieniem wokół buzi, które było bolesne. Maluch płakał i pocierał buzię, która jeszcze bardziej bolała. Ciężko było wygrać z podrażnieniem występującym w tak newralgicznym miejscu.

Nie tylko otwory wentylacyjne, ale również samo wyprofilowanie kształtu smoczka zdaje się być idealnie dopasowane do kształtu buzi dziecka, ponieważ jeszcze nie zdarzyło się, aby na buźce mojej księżniczki pojawiło się odbicie smoczka.

Produkty Mam Baby posiadają pozytywną opinie stomatologów i ortodontów
Produkty Mam Baby posiadają pozytywną opinie stomatologów i ortodontów

Podsumowując zarówno rodzice, jak i dziecko są bardzo zadowoleni ze smoczków MAM Baby. Niedługo nadejdzie czas zmiany na większy rozmiar i dlatego już zaopatrzyliśmy się w urocze, kolorowe smoczki o odpowiednim rozmiarze. Mała z pewnością już chciałaby je wypróbować, ale jest na to jeszcze trochę za wcześnie. Poza tym jeśli tylko jakiś nowy smoczek wpadnie w jej zwinne rączki szybko przepada w czeluściach dziecinnego pokoju i znajduje się zwykle dopiero przy większym sprzątaniu i sortowaniu zabawek. Obecnie posiadamy 5 smoczków, jednak jakimś dziwnym trafem tylko dwa z nich udało nam się uchować przed zaginięciem. Notorycznie jakiś smoczek ginie, a po chwili odnajduje się inny niewidziany od tygodnia.

Skóra może oddychać dzięki sporej powierzchni otworów
Skóra może oddychać dzięki sporej powierzchni otworów

W tym miejscu chcę wystąpić z apelem do producentów smoczków w imieniu wszystkich matek notorycznie szukających na kolanach smoczków swoich pociech. Gdyby w smoczkach dało się montować jakieś lokalizatory ułatwiające namierzenie miejsca porzucenia smoczka, rodzice oszczędzaliby dziennie bardzo dużo czasu na szukaniu tej jakże ważnej zguby. Bajeczna kolorystyka smoczków z pewnością pomaga w poszukiwaniach, ale często i to nie pomaga

Wyprofilowane smoczki idealnie dopasowują się do buzi dziecka
Wyprofilowane smoczki idealnie dopasowują się do buzi dziecka
Smoczki Mam Baby
Smoczki Mam Baby
Dokładnie przetestowane przez naszą Aurelię :)
Dokładnie przetestowane przez naszą Aurelię 🙂

Smoczki Mam Baby znajdziecie w sklepie Mam Baby —> TUTAJ

Fani MAM Baby na facebooku otrzymują rabat na wszystkie dostępne w sklep.mambaby.pl produkty. Kliknij w baner aby przejść na fanpage Mam Baby i zostać fanem:

Zostań Fanem MAM Baby
Zostań Fanem MAM Baby

You may also like