Niezbędne kosmetyki dla higieny malucha

Kosmetyki dla dzieci BABYCAP

Nie trzeba chyba nikomu mówić jak ważna dla zdrowia jest higiena. W przypadku wieku dziecięcego dbałość o higienę jest tym ważniejsza, że organizm małego człowieka ma specyficzne potrzeby oraz problemy, z którymi trzeba sobie jakoś radzić. Na rynku można znaleźć setki różnego rodzaju kosmetyków skierowanych dla dzieci, co powoduje że wybór jest jeszcze trudniejszy. Oczywiście kosmetyki z wyższej półki cenowej z pewnością będą skuteczne, jednak nie dajmy się zwariować. Nie każdego stać, aby wydać na balsam czy płyn do kąpieli kwoty rzędu 100zł. Lepiej poświęcić trochę czasu na przetestowanie nieco tańszych kosmetyków i wybrać te, których jakość jest najlepsza, bo przecież i takie też można znaleźć. Mogę podzielić się spostrzeżeniami na temat kosmetyków marki BABYCAP, które osobiście stosujemy na nasze największe problemu:

Przesuszona skóra:

O skórę dziecka trzeba bardzo dbać. Z reguły największą uwagę przywiązuje się do pupy, która z racji używania pieluszek jest narażona na największe podrażnienia. Jednak równie dużo uwagi trzeba poświęcić pielęgnacji skóry całego ciała. Maluchy mają bardzo wrażliwą i z natury przesuszającą się skórę.

Najlepszym momentem do pielęgnacji skóry jest czas kąpieli. Najlepiej wybierać produkty z dużą zawartością naturalnych olejków, które nawilżają skórę. My posiadamy emulsję do kąpieli BABYCAP, która w swoim składzie zawiera olejek macademia, z pestek winogron i z kiełków kukurydzy, które wnikają w głąb skóry i odżywiają ją.

Emulsja do kąpieli BABYCAP
Emulsja do kąpieli BABYCAP
Olejek makadamia, pestki winogron i kiełki kukurydz
Olejek makadamia, pestki winogron i kiełki kukurydz
Emulsja do kąpieli od 1 dnia życia
Emulsja do kąpieli od 1 dnia życia

Po kąpieli dla wzmocnienia efektu nawilżenia stosujemy balsam do ciała dla dzieci z tej samej serii co emulsja do kąpieli. Dzięki zawartości allantoiny i mocznika intensywnie nawilża i łagodzi podrażnioną skórę. Neutralny zapach kosmetyków jest przyjemny i nie będzie przeszkadzać nawet dzieciom wrażliwym na zapachy. Ponad to kosmetyki są tak delikatne, że można je stosować praktycznie od pierwszego dnia życia dziecka.

Balsam do ciała dla dzieci
Balsam do ciała dla dzieci
Nawilża i łagodzi podrażnioną skórę
Nawilża i łagodzi podrażnioną skórę
Barwy wojenne na twarzy
Barwy wojenne na twarzy

Ciemieniucha:

Jest to częsta przypadłość u najmłodszych dzieci do nawet 3 roku życia, choć zdarza się również u starszych dzieci. Pojawia się w okolicach ciemienia i nawet, gdy uda się jej pozbyć ma tendencje do nawrotów. Pół biedy kiedy dziecko nie ma zbyt wielu włosków na głowie, bo aplikacja kosmetyków i mechaniczne usuwanie ciemieniuchy jest proste. Problem, gdy dziecko posiada bujną czuprynkę, ponieważ próby aplikacji kremów nie mówiąc już o wyczesaniu grzebieniem są bardzo utrudnione. W naszym przypadku czuprynka jest bardzo bujna, dlatego musiałam postawić na środek o możliwie łatwej i dokładnej aplikacji. W ofercie BABYCAP jest środek na ciemieniuchę w sprayu. Od razu doceniłam łatwość aplikacji, kiedy brzdąc wierzga na kolanach i mam dosłownie moment, aby zająć się ciemieniuchą. Środek jest naturalny i bezpieczny nawet dla dzieci od pierwszego dnia życia. Jego pH jest naturalne dla skóry, nie zatyka porów i pozwala szybko pozbyć się problemu. Można stosować go również profilaktycznie, aby zapobiec nawrotowi ciemieniuchy.

 BABYCAP środek na ciemieniuchę w sprayu
BABYCAP środek na ciemieniuchę w sprayu

Czyszczenie uszu:

To nie lada wyzwanie, bo chyba żadne dziecko nie lubi, gdy mama grzebie mu w uszach. Czyszczenie tak wrażliwych miejsc jest tym bardziej trudne, że używanie zwykłych patyczków do uszu w połączeniu z nadmiernie ruchliwym dzieckiem może spowodować uszkodzenie ucha wewnętrznego oraz zapychanie kanału słuchowego woskowiną. Bezpieczniejszym sposobem jest stosowanie preparatów w sprayu takich jak Higiena uszka maluszka BABYCAP. Środek można stosować od 3 miesiąca życia malca. Aplikacja jest banalnie prosta. Wystarczy psiknąć sprayem do uszka i zebrać wypływający płyn specjalną myjką, która jest dołączona do zestawu. W naszym przypadku dzięki temu środkowi obywamy się bez panicznego płaczu i histerii.

Czym czyścić uszy dziecka
Czym czyścić uszy dziecka
Czyszczenie uszu u dziecka
Czyszczenie uszu u dziecka

Postanowiliśmy używać kosmetyków przeznaczonych do różnych celów z jednej serii z różnych względów. Po pierwsze dlatego, że wzajemnie uzupełniają swoje działanie, po drugie ze względu na naturalny skład powyższych produktów, po trzecie ze względu na niską cenę i dobrą jakość produktu, a po czwarte dlatego, że produkty są łatwo dostępne w aptekach lub drogerii Rossmann, którą mamy po drodze w naszych codziennych zakupach. Generalnie produkty warte polecenia, u nas sprawdziły się i jesteśmy zadowoleni. Jeśli nie wierzysz w moje słowa proponuje spróbować i przekonać się na własnej skórze.

BABYCAP kosmetyki dla dzieci
BABYCAP kosmetyki dla dzieci

Więcej informacji możecie także przeczytać na stronie Babycap a także zakupić ich produkty w ich sklepie internetowym

You may also like