Mapa dziecięcych marzeń

Mapy dziecięcych Marzeń

Wyobraźnia dziecka jest nieograniczona. Może przenieść malucha w świat, jaki tylko przyjdzie mu na myśl. Fan rycerzy w każdej chwili może trafić na średniowieczny zamek, gdzie będzie uczestniczył w turniejach. Mały kosmonauta może wybrać się swoją rakietą odkrywać nowe planety. Zakochana w zwierzętach dziewczynka bez problemu może przenieść się do miasta zamieszkiwanego tylko przez psy i koty. Fanka mody w jednej chwili może zamienić swoje lalki w modelki przechadzające się po wybiegu na pokazie mody. Dzięki wyobraźni można wszystko. Bardzo zazdroszczę dzieciom umiejętności stawania się kim tylko zechcą i przenoszenia się w miejsca, o których marzą. Mój maluch z uporem maniaka od jakiegoś czasu buduje różnego rodzaju budynki i namiętnie opowiada historie ludzi tam mieszkających i pracujących. Od sklepu, szpitala, szkoły, biblioteki, nawet po warsztat samochodowy. Zapytałam go kiedyś, po co właściwie buduje takie konstrukcje. Spojrzał na mnie poważnym wzrokiem i mówi: „Naprawdę nie wiesz mamo? Przecież tak wygląda życie…”

Po tak poważnym podejściu do swojego zadania nabrałam podziwu dla mojego małego konstruktora. Dla nas dorosłych to, co robią dzieci to tylko beztroska zabawa. Dla dzieci natomiast najpoważniejszym i najważniejszym zadaniem jest, aby osiągnąć założone sobie cele. Nie ważne, że wszystko dzieje się w wyimaginowanym świecie Nie ważne, że rodzice robią zdziwione miny kiedy dziecko opowiada z wypiekami na policzkach jakąś wymyśloną i nieprawdopodobną historię. Dziecięcy zapał i poświęcenie dla tego w co wierzą jest niesamowite.

Mapa Jasiowo od Maptu.pl
Mapa Jasiowo od Maptu.pl

Bardzo chciałam, żeby mój syn wiedział, że poważnie traktuje jego zajęcia. Znalazłam sposób na okazanie mu zainteresowania jego pasjami. Dzięki pomocy i doświadczeniu Maptu.pl zrobiłam swojemu maluchowi jedyny w swoim rodzaju prezent. Stworzyliśmy dla mojego marzyciela mapę jego świata. Prawdziwą namacalną mapę obrazującą miasto o nazwie ( inaczej nie mogło być) – JAŚKOWO. Zachwyt na twarzy i wdzięczność w oczach malca jest nie do opisania. Był przeszczęśliwy, bo mama w końcu zrozumiała go i pomogła urealnić świat marzeń.

Czarno-czerwony Rycerz na czarno-czerwonym koniu ruszył w stronę groty smoka
Czarno-czerwony Rycerz na czarno-czerwonym koniu ruszył w stronę groty smoka

Mapa będzie świetnym prezentem nie tylko dla konstruktora. Każde dziecko lokuje swoje marzenia w jakimś konkretnym miejscu. Nie ważne czy bawi się w strażaka, księżniczkę, czy kierowcę rajdowego, sceny jakie odgrywa lokuje w wyimaginowanym świecie. Świetnym gestem ze strony rodziców jest pokazanie dziecku, że wierzą w ten świat, a tym samym w dziecko.

Dla naszej małej księżniczki, choć jest jeszcze trochę za mała na tak zaawansowane zabawy jakim oddaje się jej starszy brat, również mamy mapę. Mapę tylko i wyłącznie dla niej. AURELKOWO to mapa jej świata – miasta, w którym będzie mogła już niedługo lokować swoje zabawy. Przy okazji rodzic może uczestniczyć w zabawach dziecka zadając proste pytania typu: W którym miejscu na mapie jest ten sklep, w którym właśnie robisz zakupy z misiami? Po takim pytaniu dziecko bez oporów otworzy się na dorosłego, który wkracza w jego świat i bez wahania opowie o wszystkich szczegółach zabawy.

Groźny pirat z mapą skarbów
Groźny pirat z mapą skarbów

Niby zwykły kawałek papieru. Niby tylko kilkadziesiąt przecinających się linii. A jednak tak prosta rzecz stanie się pomostem, którym dorosły będzie mógł wejść do świata dziecka i tym samym pogłębić więź z małym odkrywcą. To ostatnie jest chyba najważniejsze i bezcenne.

Stworzyć własne mapy i zamówić możecie —> TUTAJ

You may also like