Rower na komunie

Rower na komunie

Sezon komunijny ruszył, a razem z nim szał na kupowanie dla małych komunistów podarków. Na liście najczęściej kupowanych prezentów nieodmiennie od lat królują rowery. W ostatnich kilku sezonach moda na zdrowy styl życia i spędzanie wolnego czasu aktywnie na świeżym powietrzu spowodowała, że wybór roweru jest po prostu modne.

Jako matka chrzestna tegorocznego komunisty również stoję przed dylematem wyboru prezentu. Zakup odpowiedniego modelu roweru dla dziecka, tak by mu się zwyczajnie spodobał jest dla mnie ogromnym wyzwaniem. Bardzo się cieszę, że w tej kwestii inicjatywę przejął ojciec chrzestny i postanowił wziąć na swoje barki trud związany z wyborem sprzętu dla naszego chrześniaka ( Dzięki Mati 🙂 ).

Kamień spadł mi z serca, ponieważ ilość modeli rowerów dostępnych na rynku przyprawia o zawrót głowy. Aby dokonać odpowiedniego wyboru trzeba się wcześnie dobrze do tego przygotować.

Po pierwsze trzeba zrobić wywiad z dzieckiem lub jego rodzicami, aby dowiedzieć się jakie ma oczekiwania i marzenia względem roweru. To bardzo ważne, ponieważ pomoże to w określeniu rodzaju roweru ( górski czy też miejski), koloru, ramy i dodatków, rodzaju potrzebnych akcesoriów o jakich marzy przyszły rowerzysta.

Rower na komunie
Rower na komunie

Kolejną istotną sprawą jest dobór odpowiedniej wielkości roweru. Tylko idealnie dobrany rozmiar pozwoli na komfortową jazdę. Nie można kupować dziecku roweru na wyrost, ponieważ zbyt duża rama utrudni poruszanie się. Dziecko może z trudem sięgać do pedałów, a co za tym idzie będzie musiało wkładać dużo wysiłku w samą jazdę, a to raczej nie sprawi mu przyjemności.

Aby dobrać odpowiedni model trzeba przede wszystkim znać wzrost dziecka. Pełnią szczęścia będzie jeszcze wiedza na temat długości nóg mierzona po wewnętrznej stronie. Te dwie wartości pozwolą na idealne dobranie wielkości ramy i kół do sylwetki dziecka.

Drakon 6.0 Majdller
Drakon 6.0 Majdller
www.majdller.pl
www.majdller.pl

Jeśli chodzi o dodatki do samej ramy trzeba dobrze przemyśleć ich wybór. Hamulce, oświetlenie i przerzutki dobrej jakości będą lepiej sprawdzały się podczas użytkowania niż te z niższej półki. W przypadku wyboru na przykład przerzutek warto wybrać model z mniejszą ilością biegów. Dziecko 8-9 letnie będzie miało trudność z jednoczesnym skupieniem się na utrzymaniu równowagi, obserwowaniu przestrzeni, po której się porusza i obsługiwaniu zbyt dużej ilości biegów.

Pozostaje jeszcze pytanie gdzie i za ile kupić rower? Wszystko zależy ile pieniędzy chcemy przeznaczyć na ten cel. W marketach można nabyć rower już w cenach zaczynających się od 200zł. Jeśli chcemy, aby prezent służył bezawaryjnie małemu rowerzyście przez długi czas warto zainwestować większą kwotę i wybrać produkt markowy. Na rynku jest spory wybór rowerów rodzimej produkcji cechujących się bardzo dobrą jakością wykonania. Jeśli zainwestujemy przynajmniej 800zł możemy mieć pewność, że w tej cenie uda nam się kupić rower wytrzymały i komfortowy, jak na potrzeby 8-9 latka. Jeśli chodzi o górną granicę cenową można powiedzieć, że wszystko zależy od zasobności naszego portfela, ponieważ ceny rowerów dla dzieci mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych.

Rower Majdller
Rower Majdller
Wieluń sprzyja...
Wieluń sprzyja…
Rower Majdller
Rower Majdller

You may also like