Jak wybrać dobrą kawiarkę?

Kawiarka Konesso

Zapach świeżo parzonej kawy o poranku potrafi postawić na nogi każdego. Dobrze zaparzona kawa potrafi nie tylko dodać energii, ale również zadziałać na zmysły. Nie każdy może sobie pozwolić na drogi, wielofunkcyjny ekspres do kawy, który zagwarantuje przygotowywanie filiżanki pysznej i aromatycznej kawy.

Rozwiązaniem na każdą kieszeń jest kawiarka, dzięki której odpowiednio przygotowana kawa jest w zasięgu każdego. W tym miejscu warto zaznaczysz, że nie każda kawiarka zapewnia odpowiednio przygotowaną kawę. Na rynku jest wiele produktów, których jakość wykonania oraz materiały użyte w procesie produkcji pozostawiają wiele do życzenia. Siłą rzeczy, jeśli kawiarka jest słabej jakości to i kawa w niej parzona nie będzie zbyt wysokich lotów. Jeśli jesteśmy miłośnikami dobrej kawy, a ekspres do kawy nie jest w zasięgu naszego budżetu warto zainwestować w kawiarkę z wyższej pułki.

W poszukiwaniu naszej upragnionej kawiarki możemy trafić na modele wykonane ze stali lub aluminium. W obu przypadkach kawiarki dobrej jakości produkowane są z materiałów certyfikowanych, więc można bezpiecznie stosować pierwsze jak i drugie. Zaznaczam jednak, że kawa z kawiarek stalowych może nieco różnić się smakiem od kawy z kawiarek aluminiowych.

Jak dużą kawiarkę wybrać? Tu wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Na rynku jest wiele modeli kawiarek, które mogą zaparzyć od 1 do 18 filiżanek espresso. Nie można przeliczać pojemności kawiarki bezpośrednio na ilość potrzebnych filiżanek, ponieważ kawa zaparzona w kawiarce jest dużo mocniejsza od kaw z różnego rodzaju ekspresów.

Nie tylko pojemność kawiarki, ale również jej wygląd ma spore znaczenie. Wyrób pasujący charakterem do wyposażenia naszej kuchni będzie z powodzeniem królował w naszym domu przez wiele lat i stanie się integralną częścią naszej przestrzeni.

Budowa Kawiarki
Budowa Kawiarki

W moim przypadku wybierając kawiarkę podążyłam zgodnie z wyżej opisanym schematem. Wybór padł na wysokiej jakości włoski wyrób: Kawiarka Bialetti Venus 6 filiżanek. Idealna kawiarka, jeśli chce uraczyć espresso kilka osób lub przygotować duży poranny kubek kawy. Kawiarka dzięki swojej klasycznej formie po prostu mnie urzekła. Jest solidnie wykonana i po kilku tygodniach użytkowania nie mam co do niej żadnych zarzutów.

Dla każdego, kto chciałby rozpocząć swoją przygodę z dobrą kawą lub już od lat jest smakoszem aromatycznego, czarnego płynu Zapraszam na stronę Konesso. Można tam znaleźć wszystko, co tylko z kawą związane. Można tam kupić wszystkie akcesoria niezbędne do parzenia różnego rodzaju kawy oraz samą kawę, a wszystko to najwyższej jakości od najlepszych światowych marek.

Zakup pierwszej kawiarki warto przemyśleć kilka razy, ponieważ szybko można zacząć żałować, że wybrany przez nas model jest zbyt mały. Picie kawy potrafi sprawić wiele radości, a na własnym szczęściu nie ma co oszczędzać.

Kawiarka
Poranna filiżanka kawy
Kawiarka Bialetti Venus
Kawiarka Bialetti Venus

You may also like