Czy wiesz w czym podajesz jedzenie swojemu dziecku?

Naczynia Bambusowe Liliko

Każda mama dba o zdrowie swojej pociechy jak to tylko możliwe. Podajemy swoim dzieciaczkom świeże owoce i warzywa z ekologicznych gospodarstw, chude mięso prosto od hodowcy. Ustalamy zbilansowane diety zapewniające dziecku zdrowy rozwój. Przygotowujemy posiłki w atrakcyjnej formie, aby zachęcić małych niejadków do pochłonięcia całej zawartości talerza. Nawet zastawa stołowa jest przygotowana zgodnie z gustem małych domowników. W sklepach jest szeroka oferta talerzy, kubeczków i sztućców we wszelkich możliwych wzorach, kolorach, kształtach, z podobiznami ulubionych postaci z bajek, zwierzątkami i bajecznymi zdobieniami. Można kupić naczynia wykonane z nietłukącego się tworzywa zapewniającego bezpieczeństwo dziecka podczas pierwszych samodzielnych posiłków.

Może się wydawać, że matki robią dla swoich pociech wszystko, co najlepsze. Do niedawna również i ja funkcjonowałam zgodnie z powyższym schematem. Żyłam w przeświadczeniu, że zapewniam swojemu dziecku maksymalne bezpieczeństwo i zdrowe żywienie. Podczas niedawnego zmywania mój światopogląd runął jak domek z kart, po tym jak dokładnie przyjrzałam się talerzykom mojego malucha. Okazało się, że plastikowa powłoka od stosowania sztućców zwyczajnie pozadzierała się. Do jedzenia mojego malucha mogło się dostać każde świństwo zawarte w barwniku wykorzystywanym do nadruku bajkowych postaci. Poza tym pod pozadzieraną warstwą plastiku z pewnością zebrała się ogromna ilość niebezpiecznych bakterii, których nie dało się usunąć podczas zmywania. I tak kochana mamusia w swojej nieświadomości serwowała synusiowi zdrowe i pożywne posiłki na przepięknych, kolorowych talerzykach wprost usianych bakteriami i innymi niebezpiecznymi świństwami.

Jak o tym pomyślę jestem na siebie wściekła. Szczęście, że mojemu dziecku stosowanie takiej zastawy nie zaszkodziło i nie skończyło się jakąś nieciekawą chorobą. Nie popełniaj mojego błędu i zawczasu dokładnie obejrzyj wszystkie miseczki, talerzyki, kubeczki i sztućce, z których korzysta twoje dziecko. Z pewnością na części z nich znajdziesz ślady zużycia, które zdyskwalifikują je w dalszym użytkowaniu.

Bambusowe Naczynia
Bambusowe Naczynia
Naczynia Liliko
Naczynia Liliko

Sztućce i zastawa nadszarpnięte zębem czasu i dziecięcymi rączkami mogą być zwyczajnie szkodliwe dla naszych pociech. Od razu pozbyłam się niefortunnych przedmiotów i wymieniłam je na coś dającego pewność bezpieczeństwa.  Z pomocą przyszło mi Liliko, gdzie można nabyć naczynia w 100% bezpieczne dla dzieci. Wykonane są w całości z naturalnego włókna bambusowego i pokryte w pełni bezpiecznymi dla zdrowia powłokami. Bambus jest materiałem bardzo wytrzymałym, więc spokojnie wytrzyma upadki, uderzenia, czy zabawy dzieci wystawiające odporność budulca na prawdziwe próby siły.

Naturalne Naczynia
Naturalne Naczynia z włókna bambusowego

Z produktami marki EKOBO można odświeżyć design swojej kuchni, czy jadalni ponieważ naczynia te mają nowoczesny i uniwersalny kształt oraz ciekawą kolorystykę, która idealnie wpasuje je do każdego domu. Dzieciaki bardzo lubią żywą kolorystykę miseczek i chętnie podbierają mi z kuchni wszystkie elementy zestawu. Moje smyki bardzo lubią te naczynia, ponieważ po zjedzeniu śniadania, czy obiadu i umyciu służą świetnie jako zastawa dla miśków i lalek. Kto w dzieciństwie nie miał frajdy z przygotowywania przyjęć dla swoich zabawek i raczenia ich wyimaginowanymi specjałami podawanymi na kolorowych talerzykach.

Naczynia Bambusowe
Naczynia Bambusowe

Uwaga Uwaga RABAT 🙂

Dla chętnych na zakup nowych akcesoriów dla dziecka lub odświeżenie swojej domowej zastawy i wniesienie trochę koloru do swojego życia mamy niespodziankę. Na hasło GRUSZKA dostaniesz 12% rabatu na zakupy w sklepie LILIKO.PL. Znajdziesz tam nie tylko zastawę i akcesoria kuchenne, ale również tiulowe cuda dla małej księżniczki, drewniane domki ogrodowe idealne na nadchodzące lato oraz dekoracje i akcesoria do pokoju małego odkrywcy.

Rabat Liliko.pl
Rabat Liliko.pl

You may also like