Sposób na miłe rozpoczęcie dnia

Herbata i Kawa Tea Rebels

Wczesny poranek, oczy nie chcą się otworzyć, choć budzik nieubłaganie domaga się ode mnie wstania z łóżka. Znajduje w sobie jakąś nadludzką siłę, by zrzucić z siebie tą mięciutką i cieplutką kołdrę, która do tej chwili mnie otulała. Wstaje ciągnąc za sobą mojego męża. Przecież i on musi wstać. Reakcja jest oczywista. Zapiera się rekami i nogami, by zyskać choć minutkę na słodkie wylegiwanie się w łóżku. Więc zostaję sama na placu boju i walcząc z wciąż zamykającymi się oczami człapie nieśpiesznie do kuchni.

Jedyny ratunek, to łyk aromatycznej, gorącej kawy lub herbaty, która rozgrzeje mnie od środka, rozbudzi zmysły i pomoże nabrać sił na cały dzień. Zwykła czarna lub biała kawa zwyczajnie nam się już znudziły. Wolimy w ciekawszy sposób zaczynać dzień. Tylko coś z efektem WOW może dać zastrzyk tak bardzo potrzebnej rano energii.

Herbata Tea Rebels
Herbata Tea Rebels

Nasze poranki chcemy przeżywać bardziej różnorodnie i egzotycznie. Uwielbiam filiżankę świeżo parzonej egzotycznej mielonej kawy RIO DE JANEIRO COFFEE z aromatem pina colady, dzięki której mogę przenieść się na gorące, brazylijskie przedmieścia.

mielona kawa RIO DE JANEIRO COFFEE z aromatem pina colady
Mielona kawa RIO DE JANEIRO COFFEE z aromatem pina colady

Gdy nie mam zbyt wiele czasu wybieram rozpuszczalną kawę MORNING COFFE o aromacie pomarańczy, która ekspresowo dodaje siły do pracy.

Rozpuszczalna kawa MORNING COFFE o aromacie pomarańczy
Rozpuszczalna kawa MORNING COFFE o aromacie pomarańczy

Kawa nie jest napojem bez którego nie potrafię żyć. Często z powodzeniem zastępuje kawę jakąś niebanalną herbatą, która pobudzi moje zmysły. W przypadku herbaty nie jesteśmy zwolennikami zwykłej herbaty zaparzonej z torebki i wzbogaconej cukrem, miodem lub cytrynką. Takie rzeczy rezerwujemy głownie na okres przeziębienia, gdy leżymy w łóżku i pijemy herbatę niemal litrami. Earl Grey GREY BLACK dzięki nucie bławatka i moich ulubionych cytrusów uzależniła mnie. Mogę pić tą herbatę dzień i noc i chyba nigdy mi się nie znudzi.

Earl Grey GREY BLACK o nucie pomarańczy i bławatka
Earl Grey GREY BLACK o nucie pomarańczy i bławatka

Jedynie, gdy dzieci proszą o coś do picia zamieniam mojego czarnego earl greya na coś dużo bardziej weselszego. Herbata owocowa HIPSTEA cieszy oko już od samego otwarcia opakowania. W środku można znaleźć rodzynki, maliny, dziką różę, kolorowe płatki bławatka i hibiskus. Maluchy uwielbiają parzyć ze mną tą herbatę. Z radością same wsypują kolorowy susz do przezroczystych szklanek i zauroczone obserwują jego taniec po zalaniu gorącą wodą. Po wypiciu herbaty ze smakiem zajadają słodkie resztki, które pozostają w szklance.

Herbata owocowa HIPSTEA
Herbata owocowa HIPSTEA

Nie tylko początek dnia jest ważny. Swój dzień lubię kończyć filiżanką pysznej wyciszającej herbaty, która pomoże mi oddać się w objęcia Morfeusza. Kiedy dzieciaki już śpią, a dom tonie w ciszy przychodzi czas na filiżankę zielonej herbaty z dodatkiem kwiatów jaśminu Zielona herbata YASMEEN GREEN. Zapach herbaty jest zniewalający i sprawia, że świat zaczyna wirować, jakby w tańcu. Wszystkie mięśnie rozluźniają się, a stres całego, minionego dnia opada.

Zielona herbata z dodatkiem kwiatów jaśminu Zielona herbata YASMEEN GREEN
Zielona herbata z dodatkiem kwiatów jaśminu Zielona herbata YASMEEN GREEN

Zielona herbata YASMEEN GREEN (puszka) do kupienia – TUTAJ

Herbata owocowa HIPSTEA (puszka) do kupienia – TUTAJ

Herbata Earl Grey GREY BLACK (puszka) do kupienia – TUTAJ

Kawa rozpuszczalna MORNING COFFEE (puszka) do kupienia – TUTAJ

Kawa egzotyczna mielona RIO DE JANEIRO COFFEE do kupienia – TUTAJ

You may also like