Czego warto używać do peelingu

Kamienie peelingujace

Problem dobrania odpowiedniego środka do peelingu twarzy i ciała jest dość powszechny. W moim przypadku próbie poddano bardzo wiele płynów, żeli, kremów peelingujących za pomocą enzymów lub szorstkich drobinek. W większości efekty nie były zadowalające, więc postanowiłam przetestować różne akcesoria do peelingu. Były gąbki, rękawice, szczotki, pumeksy naturalne i te wytwarzane z tworzyw sztucznych.

Trafiła również na produkt, który dla mnie był zupełną nowością. Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z kamieniami Pierre de Plaisir. Jest to produkt wytwarzany w Polsce. Składa się z naturalnej gliny wyrabianej ręcznie.

Można go stosować na trzy sposoby:

1. Zwilżyć kamień i nalać na niego ulubiony środek myjący i rozpocząć masaż wybranych partii ciała.

2. Masować za pomocą nawilżonego kamienia wybrane partie ciała pokryte wcześniej środkiem myjącym.

3. Najciekawsze dla mnie rozwiązanie, to nasączenie kamienia płynem myjącym. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z takim rozwiązanie. Należy umieścić w pojemniku kamień i zalać go ulubionym mydłem w płynie. Po 8 godzinach kamień wchłonie środek i przez najbliższe kilka użyć można się cieszyć pieniącym się kamieniem bez konieczności używania środka myjącego.

Kamienie peelingujące do ciała i twarzy
Kamienie peelingujące do ciała i twarzy

Kamień jest bardzo trwały, pokuszę się o stwierdzenie, że jest wieczny. Gdy zauważymy, że jego właściwości ścierne są mniejsze można w łatwy sposób odświeżyć go w domowym piekarniku. Wypiekanie sprawia, że kamień odzyskuje wszystkie właściwości i może nam służyć przez wiele lat. O wszystkich zaletach mydlanych kamieni peelingujących możesz przeczytać TUTAJ.

Kamień przydatny w:

Peelingującym masażu całego ciała,

Walce z cellulitem i rozstępami,

Usuwaniu przesuszonego naskórka z dłoni,

Wygładzaniu zgrubień powstałych na skórze,

Usuwaniu trudnych plam i przebarwień spowodowanych trawą, ziemią, sokiem z owoców i warzyw, tuszem, smarami,

Neutralizacji zapachów kuchennych po rybach, cebuli czy czosnku, które wchłonęła skóra dłoni.

Kamienie peelingujace Pierre de Plaisir
Kamienie peelingujace Pierre de Plaisir

Świetny i tani pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Duży kamień przeznaczony do masażu całego ciała kosztuje zaledwie 25zł, natomiast mniejszy przeznaczony do peelingu twarzy i wrażliwych okolic to wydatek 18zł.

Kamień peelingujący Pierre de Plaisir sprawia, że nasza skóra jest piękna i gładka, a na dodatek jest designerskim akcentem w naszej łazience. Jak dla mnie świetny wynalazek.

Pierre de Plaisir
Pierre de Plaisir
Peeling z Pierre de Plaisir
Peeling z Pierre de Plaisir
Peeling z Pierre de Plaisir
Peeling z Pierre de Plaisir

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *