Zafascynowała nas zabawa drewnem

Labirynt

Drewno jest surowcem w pełni naturalnym i bezpiecznym dla zdrowia, jednak dość często niedocenianym. Z czasów swojego dzieciństwa pamiętam jeszcze zestaw szaro-burych klocków drewnianych, z których wybudowaliśmy chyba wszystkie możliwe budowle razem z rodzeństwem. Były to jedyne, nasze klocki, do czasu, kiedy dostaliśmy zestaw ślicznych, kolorowych, plastikowych klocków. Wtedy właśnie drewniane klocki poszły w odstawkę, bo fajniejsze wydawały się kolorowe zabawki. Zawsze jest tak, że dziecięce oko ciągnie do tego, co bardziej pstrokate. Z tego chyba względu na rynku jest masa zabawek dostępnych we wszystkich możliwych kolorach i odcieniach. Niby to fajne, jednak mi czegoś brakuje w tych plastikowych łupinkach, które często lubią pękać. Gdzieś we mnie jest sentyment do tych drewnianych klocków, którymi bawiłam się w dzieciństwie.

Po narodzinach pierwszego dziecka zachłysnęliśmy się barwnością i mnogością wzorów zabawek dostępnych na sklepowych półkach. Zaopatrzyliśmy malucha w naprawdę wiele różnych różności, jednak jakoś zapomnieliśmy w tym wszystkim o zabawkach wykonanych z naturalnych materiałów. Dopiero gdy na świat przyszła nasza córcia miłość do drewna wybuchła we mnie ze zdwojoną siłą. Teraz drewniane zabawki to już nie te szaro-bure klocki z przed lat. Drewniane zabawki mienią się feerią barw, kształtów i wzorów. Drewno można znaleźć tam, gdzie się tego nawet nie spodziewamy. Z tego materiału wykonuje się puzzle, układanki, gry, instrumenty, pomoce naukowe, gry zręcznościowe i wiele, wiele innych. Wszystko to w bajecznych kolorach, dzięki wykorzystaniu bezpiecznych dla dzieci farb.

Labirynt
Labirynt na kółkach – Gwiazdka

Nasz najnowszy nabytek to cymbałki od Króla Zabawek, których nie mogłam oderwać wzroku ze względu na ich śliczną kolorystykę. Z pewnością cymbałki to pierwszy z wielu instrumentów, które mam w zamiarze kupić, ponieważ moja niespełna roczna latorośl wykazuje ogromne zainteresowanie muzyką. Nie mogłam tu pominąć naszego kochanego starszaka, który też uwielbia drewniane zabawki. Tym razem dla niego wybraliśmy coś, co pomoże mu ćwiczyć paluszki. Aby w niedalekiej przyszłości nauka pisania była prostsza postanowiliśmy nabyć labirynt edukacyjny. Dodatkowo zabawka jest mobilna, co daje dziecku więcej możliwości jej wykorzystania.

Cymbałki z Drewna Sowa
Cymbałki z Drewna Sowa

Jestem zachwycona tymi zabawkami, po prostu uwielbiam drewno i strasznie się ostatnio zafiksowałam w tej tematyce. Patrzę na to jeszcze z praktycznej strony. Zwyczajnie drewniane zabawki są trwalsze niż plastikowe. Nie mówię, że drewno jest lepsze ponad wszystko, ale jest lepsze niż spora część plastikowych zabawek dostępnych na rynku. Dla zainteresowanych TUTAJ znaleźliśmy nasze nowe zabawki. Na pewno jeszcze nie raz tu zaglądnę, bo wybór jest ogromny. Można przebierać nie tylko w tych drewnianych zabawkach, w końcu nie każdy musi je lubić, tak jak ja. U Króla Zabawek można znaleźć prawie wszystko, nie bez powodu zwie się Królem ;D

Zabawki z drewna
Zabawki z drewna
Sowa Cymbałki
Sowa Cymbałki

Kolorowe cymbałki Sowa —> TUTAJ

Labirynt (przeplatanka) na kółkach Gwiazdka —> TUTAJ

You may also like