Tłusty czwartek w zdrowszym wydaniu

Tłusty Czwartek

Obchodzimy dziś Tłusty Czwartek, czyli ostatni symboliczny dzień rozpusty i obżarstwa przed rozpoczynającym się wkrótce okresem postnym. W polskiej tradycji Tłusty Czwartek pozwala nam na odpuszczenie sobie stosowanych na co dzień restrykcji żywieniowych i objadanie się do woli słodkościami takimi jak pączki, czy faworki. Jednak po zjedzeniu kilku pączków chyba każdego zaczynają nachodzić wyrzuty sumienia, czy aby na pewno może sobie pozwolić na tak wiele tłustych słodkości.

Ja mam na to sposób, znalazłam złoty środek między chęcią zjedzenia większej niż zwykle liczby słodkości, jednak z jak najmniejszą przy tym szkodą dla mojego organizmu. Mój sposób na „zdrowe” paczki lub faworki to pieczenie ich na oleju kokosowym. Zastąpienie tłuszczów pochodzenia zwierzęcego tak zwanym masłem kokosowym ma dużo bardziej korzystny wpływ na nasz organizm niż może się to wydawać na pierwszy rzut oka. Olej kokosowy tłoczony na zimno to najbogatsza w substancje odżywcze odmiana tego tłuszczu. Ważne, aby zwrócić uwagę na metodę tłoczenia oleju, ponieważ świadczy to o wysokiej jakości tłuszczu. W produkt najwyższej jakości możesz zaopatrzyć się TUTAJ. Tego rodzaju olej cechuje się charakterystycznym smakiem i zapachem kokosa. Dla mnie jest to aromat wręcz odurzający. Cały dzień mogłabym siedzieć z nosem w słoiku i napawać się tym cudownym aromatem kokosa, który wręcz uwielbiam. Używanie oleju tłoczonego na zimno do przygotowywania potraw bardzo wzbogaca ich smak i pozwala naszym kubeczkom smakowym cieszyć się nowymi doznaniami.

Tłusty Czwartek
Tłusty Czwartek

Olej kokosowy jest idealnym produktem do pieczenia i smażenia, ponieważ jest odporny na działanie wysokich temperatur. Olej kokosowy nie jest oczywiście produktem, który można pochłaniać bez opamiętania. To tłuszcz, który jak to tłuszcz jest bardzo kaloryczny. Jego wyższość nad innymi rodzajami tłuszczów polega na jego szybkim przetwarzaniu na energię, dzięki czemu wolniej odkłada się w organizmie. Ponad to spożywanie oleju kokosowego daje nam uczucie sytości, dzięki czemu łatwiej powstrzymać się od podjadania między posiłkami. Zastąpienie tłuszczów pochodzenia zwierzęcego w codziennej diecie daje wiele korzyści dla naszego organizmu. Spożycie już dwóch łyżeczek masła kokosowego dziennie ma pozytywny wpływ na nasz stan zdrowia. Olej kokosowy dzięki wysokiej zawartości kwasów laurynowego i kaprylowego wykazuje działanie antywirusowe, antybakteryjne i antygrzybiczne, co wzmacnia naszą odporność. Regularne stosowanie masła kokosowego wpływa pozytywnie na pracę mózgu, działa wspomagająco przy osłabieniach spowodowanych infekcjami, problemach skórnych, problemach trawiennych, awitaminozie, kamicy nerkowej, ogólnym złym samopoczuciu.

Jestem na etapie całkowitego wyeliminowania tłuszczów zwierzęcych z mojej diety i zastąpienia ich właśnie olejem kokosowym. Nawet jeśli nie chcesz wprowadzać tak drastycznych zmian w swoim żywieniu, to nawet niewielkie urozmaicenie będzie korzystne dla organizmu. Zacząć warto już dziś i pieczenie pączków lub faworków jest do tego świetnym pretekstem. Życzę powodzenia w eksperymentach z olejem kokosowym. Mam nadzieje, że masło kokosowe stanie się produktem używanym w domach tak samo często, jak na przykład zioła

Olej Kokosowy
Olej Kokosowy

Olej kokosowy do kupienia –> TUTAJ

You may also like