Ogarniamy bałagan w pokoju dziecięcym

Mata Worek na Zabawki

Kto nie zna tego obrazka? Idziesz sobie zadowolona przez mieszkanie. Cieszysz się momentem ciszy, bo dzieciaki akurat na chwile zajęły się zabawą. Pragnąc wykorzystać ten moment zbierasz myśli i chcesz zaplanować jutrzejszy obiad lub zakupy. A tu nagle…. trachhhhh…. przeszywający ból stopy wyrywa cię z rozmyślań i brutalnie sprowadza do żywych. Twoja stopa trafiła na jakieś porzucone w ferworze zabawy ustrojstwo i to nie jest żadem mięciutki miś, a jak zwykle klocek, samochodzik lub wszystko to, co tylko może wbić się w stopę doprowadzając do sporego bólu. Gdy ból mija rozglądasz się po pokoju dziecięcym, a tam na całej możliwej powierzchni walają się zabawki. O ile starszak nawet zbuntowany po dłuższej chwili pertraktacji posprząta swój bałagan, to w przypadku niemowlaka obowiązek sprzątania spada na rodziców. Wiec kiedy stopa przestanie boleć, a dziecko już smacznie śpi rodzice mogą spędzić swój wieczór na raczkowaniu po pokoju malucha i wyciągania z każdego kąta wepchniętych tam zabawek.

Mata na zabawki
Mata na zabawki

Taka perspektywa wisiała nade mną kiedy na świat przyszło drugie dziecko. Bałam się tego jak ognia, dlatego jak tylko się urodziła zaczęłam buszować po Internecie w poszukiwaniu rozwiązania. Zainteresowały mnie maty-worki na zabawki, niestety ich ceny nie zachęcały, tym bardziej, że mają jeden poważny minus. Niestety nie da się zatrzymać na macie wszystkich zabawek i zawsze jakaś ich część wyląduje na podłodze. Chcąc tego spróbować, lecz w rozsądnej cenie postawiłam na własnoręczne wykonanie takiego cuda. Tego rodzaju maty w sieci kosztują minimum 150 zł za najmniejszą wersję. Moja mata kosztowała mnie około 30 zł. Wykonałam ją z jednej warstwy bawełny, ponieważ grubsza nie była mi potrzebna, ale można pokusić się o matę dwustronną lub dwustronną z wypełnieniem, dzięki czemu dziecku będzie wygodniej. Dodatkowo potrzebujemy mocnej taśmy, którą przeciągniemy w tunelu utworzonym po obwodzie. Dla tkaniny o szerokości ok. 1,6 m potrzeba minimum 5 m taśmy

Worek-Mata na zabawki
Worek-Mata na zabawki

Do dzieła! Prosty sposób na wycięcie idealnego koła to złożenie tkaniny na 4 części i odręczne narysowanie i wycięcie krawędzi. Nie trzeba się wtedy tak bardzo napracować, a efekt ten sam, co przy wycinaniu pełnego koła. Na całym obwodzie zaginamy tkaninę, aby stworzyć tunel o szerokości naszej taśmy. Tunel trzeba obszyć zostawiając otwór do przeciągnięcia taśmy. Taśmę przeciągamy za pomocą dużej agrafki, co bardzo ułatw i przyspieszy pracę. Na koniec wystarczy zszyć końce taśmy i mata na zabawki gotowa. Mata nie jest w stanie ograniczyć powierzchni zabaw dzieci, jednak zwykle znajduje się na niej znakomita większość bałaganu, który trzeba ogarnąć. To bardzo ułatwia życie i pomaga mi w codziennym utrzymywaniu porządku przy dwójce dzieci.

Składana Mata na zabawki

Mata - Worek na Zabawki
Mata – Worek na Zabawki

You may also like