Dinozaurowy fenomen

Zabawki Dinozaury

Wspominałam już we wcześniejszym wpisie (Jak odczarować przedszkolne tajemnice), że dzięki dinozaurom udało mi się skłonić swoją latorośl do rozmowy na temat przedszkola. Temat dinozaurów jest jednak dużo bardziej zajmujący niż może się wydawać. Pamiętając czasy własnego dzieciństwa to dinozaury kojarzą mi się jedynie ze Smokiem Wawelskim i krótką wzmianką na lekcjach biologii dotyczących ewolucji, na tym koniec. Jeśli chodzi o moją pociechę jest on wręcz zafascynowany tymi prehistorycznymi stworzeniami. Nie tylko moje dziecko odczuwa ogromną fascynacje dinozaurami, bo wielu jego rówieśników tak ma. Pewnie wielu rodziców nie zgodzi się tu ze mną i powie, że ich dzieci mają dużo więcej zainteresowań, ale powiem co sama zaobserwowałam. W dość dużym uogólnieniu można powiedzieć, że chłopcy w wielu od 3 do nawet 7 lat interesują się albo samochodami, albo dinozaurami. Możliwość zakupu niezliczonej ilości zabawek powoduje, że dziecięce pokoje toną w figurkach, pluszakach, pojazdach, grach i książkach wypełnionych dinozaurami.

Dinozaury Zabawka
Dinozaury Zabawki

Czuje, że te stwory zawładnęły i naszym życiem. Są na każdym możliwym przedmiocie: na pościeli, pidżamach, bieliźnie, koszulkach, spodniach, bluzach, plecakach, kredkach, blokach, książkach, w telewizji, nawet na tapetach. Nie wspominam tu już nawet o zabawkach z podobiznami dinozaurów, które grają, śpiewają, świecą, naśladują te stwory, uczą języków obcych lub literek.

Z pewnością są bardzo pomocne w nauce, ponieważ maluch lubiący te stwory chętniej uczy się przy okazji zabawy i można je wykorzystywać do wielu celów proedukacyjnych. Dzieci uczące się wymowy trudnych nazw gatunków dinozaurów dużo łatwiej radzą sobie z dykcją. Jestem ich wielką fanką z tego powodu, co nie zmienia faktu, że zawładnęły naszym życiem, można je znaleźć w każdym kącie naszego domu. Przyznam szczerze, że jestem nimi trochę zmęczona, ale skoro moje dziecko tak je uwielbia to idąc jego śladami również muszę uczyć się o życiu tych wielkich gadów, bo kiedy mój czterolatek pyta o ulubione jedzenie plezjozaura naturalnie muszę znać na to pytanie odpowiedź jak rasowy paleontolog….hehe.

Książka Dinozaury
Książka Dinozaury

Zapisz

Zapisz

You may also like