Książeczki nie tylko dla dzieci

Książeczki Logopedyczne dla dzieci

Jako rodzic jestem przeświadczona, że moim zadaniem jest nie tylko opieka nad dziećmi i uczenie ich wszelkich niezbędnych do życia czynności. Moim zadaniem jest również kontrolowanie czy postępy, jakie robią maluchy są adekwatne do ich wieku. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ wszelkie problemy z nauką mogą się szybko kumulować i utrudniać dziecku dalszy rozwój.

Zdecydowanie łatwiejsze zadanie stoi przed rodzicami, którzy mają już jakieś wykształcenie pedagogiczne i posiadają odpowiednią wiedzę na temat prawidłowego rozwoju dziecka. Rodzice, tacy jak ja, którzy kierują się raczej instynktem mają problem z określeniem czy rozwój ich pociechy przebiega w prawidłowy sposób.

Najważniejszym narzędziem, które dziecko musi nauczyć się odsługiwać w odpowiedni sposób jest aparat mowy. Prawidłowe wysławianie się i komunikacja pomaga w nauce języków obcych, czytania, ćwiczeniu pamięci poprzez naukę wierszy i piosenek. Ponadto jedną z najważniejszych zalet prawidłowej wymowy jest budowanie poczucia własnej wartości. Maluch czuje się pewniej kiedy może bez przeszkód porozumiewać się z rówieśnikami.

Dla rodziców chcących czuwać nad prawidłowym rozwojem mowy swojego dziecka są książeczki logopedyczne, które można znaleźć na www.logopedyczneksiążeczki.pl Rodzice znajdą w nich wskazówki dotyczące postępów w rozwoju mowy u 3, 4 i 5latków. Książeczki znajdujące się w każdym przedziale wiekowym są idealnie dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci w danym wieku.

Książeczki Logopedyczne
Książeczki Logopedyczne
Książeczka Logopedyczna Wydawnictwo IDA
Książeczka Logopedyczna Wydawnictwo IDA

W każdej książeczce znajduje się wiele rymowanych wierszyków, które łatwo zapadają w pamięci dziecka i rodzica, a ponad to zadania i łamigłówki do rozwiązywania. W zabawie można sprytnie przemycić ćwiczenia logopedyczne wspomagające prawidłową wymowę.

W naszym przypadku większość rymowanek znamy już na pamięć i towarzyszą nam podczas układania puzzli, rysowania, zabaw na świeżym powietrzu, kąpieli czy podróży. Ciągle, na okrągło śpiewamy i recytujemy dzięki czemu mój przedszkolak ćwiczy trudne dla niego głoski, i zestawienia słów. Książeczki mają niewielkie rozmiary więc z powodzeniem można je zabrać na dłuższe wyjazdy lub jako zabijacz czasu w poczekalni u dentysty.

Logopedyczne książeczki dla czterolatka
Logopedyczne książeczki dla czterolatka

Kolorowe i ciekawe książeczki logopedyczne budzą uśmiech na twarzy mojego dziecka kiedy tylko je zobaczy, więc to mówi samo za siebie. Dla mnie jest to ogromna pomoc w wychowaniu malucha, ponieważ znajduje tam jasne wskazówki co do postępowania i rozwiązywania problemów. Szkoda, że w innych dziedzinach nie stworzono takich drogowskazów dla rodziców…..

Logopedyczna Książeczka
Logopedyczna Książeczka
Książeczki dla dzieci logopedyczne
Książeczki dla dzieci logopedyczne
http://logopedyczneksiazeczki.pl/
http://logopedyczneksiazeczki.pl/

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *