Jak przekonać dziecko do picia tranu?

Tran dla dzieci

Taka sytuacja prześladowała mnie prawie codziennie przez dwa lata życia mojego starszego dziecka. Protestom i sprzeciwom małego obywatela nie było końca, kiedy tylko widział, że sięgam po butelkę z tranem do lodówki. Obrzydzenie na twarzy malucha mówiło samo za siebie, kiedy nalewałam specyfik do strzykawki. Tak, do strzykawki, bo używanie łyżeczki zwykle kończyło się wylaniem tranu na podłogę, ścianę, ubranie moje i malucha. Jeśli ktoś nie wie, jak trudno doprać plamy po tranie to nawet nie ma pojęcia jakim jest szczęściarzem. Nie dziwiłam się brzdącowi, że nie chciał brać tego świństwa do buzi. U mnie sam zapach tranu powoduje, że wszystko podchodzi mi do gardła.

Z młodszym dzieckiem nie dałabym rady przechodzić tego po raz kolejny. Tak przyznaje się, może jestem wyrodną matką, ale testowałam na moim starszym dziecku różne specyfiki. Miałam nadzieje, że w końcu trafimy na coś, co będzie odpowiednie dla młodszej, prawie rocznej latorośli. Przetestowaliśmy większość tranów dostępnych na rynku: w żelkach, tabletkach, kapsułkach, syropach smakowych. Było wszystko i wszystko miało jakieś wady. Tabletki i kapsułki są ciężkie do połknięcia dla czterolatka, tym bardziej dla młodszego dziecka. Żelki maluchowi zasmakowały, aż za bardzo i ciągle prosił, żebym dała mu cukiereczka, a ja z uporem maniaka musiałam mu odmawiać i tłumaczyć, że to nie słodycze. Płyn byłby najlepszym rozwiązaniem, gdyby nie fakt, że większość produktów smakowych tego rodzaju i tak posiada posmak tranu.

Nie było mowy o odstawieniu tranu, bo chyba wszyscy znają zdrowotne właściwości tego specyfiku. W okresie jesienno-zimowym, kiedy najłatwiej o zachorowanie tran jest nieodzownym elementem naszej codziennej diety. Poza tym ma pozytywny wpływ na prawidłowy rozwój mózgu i kości oraz dobry wzrok. Nie da się tego zastąpić niczym innym.

Tran
Tran

Wypróbowaliśmy chyba wypróbować większość dostępnych na rynków tranów w płynie. Kupowałam coraz to nowe specyfiki, ale już bez przekonania, bo nawet jeśli zapach płynu był przyjemny, to posmak ryby i tak był wyczuwalny. W końcu w Domowej Apteczce udało mi się znaleźć coś co spełniło nasze wymagania. Jak zwykle był to produkt kupiony w ciemno i bez przekonania o jego rewelacyjnych właściwościach. Tak samo bez przekonania podałam go przedszkolakowi, który jak zwykle bronił się przed kolejnym wynalazkiem mamusi. Zapach był bez zarzutu, ale maluch bał się nieprzyjemnego smaku, dlatego szybko wcisnęłam mu łyżeczkę do buzi i czekałam na reakcję…

Tran dla dzieci
Tran dla dzieci

Ku mojemu zaskoczeniu młody oblizał się i z uśmiechem powiedział, że mu smakowało. Szok! Nie dowierzałam, więc ostrożnie zanurzyłam czubek własnego języka w tranie i faktycznie był smaczny. Nie wierzyłam swojemu szczęściu bo przecież całe życie tran był dla mnie równoznaczny z czymś ohydnym. Jestem tym bardziej zadowolona, że Tran Omega 3 można podawać dzieciom od 1 roku życia, czyli w naszym przypadku już za niecałe dwa miesiące młodsze dziecko, tez może go dostawać.

Tran Multi Omega 3
Tran Multi Omega 3

Z pewnością nie znudzi nam się, bo do wyboru mamy smaki: malinowy, brzoskwiniowy, owoców tropikalnych oraz cytrynowy. Ten ostatni jest dedykowany dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, natomiast smak owoców tropikalnych jest przeznaczony specjalnie dla dzieci w wieku 1-7 lat i zaspokaja ich specjalne zapotrzebowanie na witaminy w okresie intensywnego rozwoju.

Tran smakowy
Tran smakowy
Domowa Apteczka Tran
Domowa Apteczka Tran

Bardzo mnie cieszy, że moje dzieci nie będą musiały w przyszłości wspominać, jak to matka faszerowała je paskudnym tranem. Jedno pozytywne wspomnienie z dzieciństwa więcej i mój kolejny, malutki sukces rodzicielski.

Tran
Tran Junior
Tran Omega 3
Tran Omega 3 – Mama & Maleństwo

Tran Multiomega 3 Junior „Bystrzy i Zdrowi ” o smaku owoców tropikalnych  – do kupienia TUTAJ

Tran Omega 3 Mama & Maleństwo o smaku Soczysta Cytryna – do kupienia TUTAJ

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *