Jak zorganizować czas przy dwójce dzieci?

Kalendarz dla mamy

Ostatnimi czasy w nasze życie wkradło się sporo chaosu, przygotowania do świąt, nieustanne choroby dzieci, jasełka, praca, prowadzenie domu, opieka nad dziećmi i wiele, wiele codziennych rzeczy chyba zwyczajnie nas przytłoczyło. Dziś powiedziałam temu stop, bo długo nie da się tak ciągnąć. Postanowiłam spędzić dzień na porządkowaniu naszych spraw i zorganizowaniu zajęć, tak aby znaleźć jakiś system, który pozwoli nam nie oszaleć. Po całym domu walają się karteczki z zanotowanymi na nich ważnymi zadaniami do wykonania, a więc zaczęła od pozbierania tego całego bałaganu. Jak grzybiarz w lesie chodziłam po domu z koszyczkiem i zbierałam karteczki z biurka, ze stołu, z monitora, z pudełek na drobiazgi, z portfeli i kieszeni. Trochę się tego nazbierało, ale najgorsze było ogarnięcie zawartości tych karteczek.

Kalendarz Książkowy z grawerem
Kalendarz Książkowy z grawerem

Całe szczęście pod koniec tamtego roku mój mężu sprawił mi nieoczekiwany prezent w postaci prześlicznego kalendarza książkowego na 2017 rok. Podpatrzył moje dotychczasowe nabytki i sam zaopatrzył się na https://mygiftdna.pl/. Kalendarz dosłownie uszyty na miarę, w moim ulubionym kolorze, podpisany moim imieniem, słodkim dopiskiem ”NAJLEPSZA MAMA” i dodatkowo ozdobiony pięknym kwiatowym wzorem. Wszystko to laserowo wycięte na okładce, dzięki temu nie muszę się martwić, że coś zetrze się w ciągu najbliższego roku. W środku jest dużo miejsca notatki przy każdej dacie, więc mam nadzieje, że pomieszczę wszystkie niezbędne do życia zapiski.

Mój Gruszkowy Kalendarz
Mój Gruszkowy Kalendarz

Spędziłam ponad sześć godzin na przenoszeniu ważnych dat do kalendarza. Poczynając od dat urodzin bliskich, rocznic, wizyt u lekarza, dentysty, mechanika, zajęciach w przedszkolu, umówionych klientach, wszelkiej maści sprawach do załatwienia i kończąc nawet na datach wywozu śmieci. Uff trochę tego było, ale wreszcie poczułam, że zaczynam panować nad naszym domowym chaosem. Polecam takie porządki każdemu, kto nie ogarnia już wszystkich obowiązków i zaczyna o niektórych zapominać. Mam nadzieje, że trochę spokojniej będzie układało się nasze życie rodzinne po uporządkowaniu pewnych spraw i rozpisaniu codziennej listy obowiązków. Przecież łatwiej cieszyć się chwilami z rodziną, kiedy natłok codziennych obowiązków nie zaprząta nam głowy.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *