Najbardziej do twarzy Ci z uśmiechem

Białe zęby

Moja wychowawczyni w szkole podstawowej zawsze powtarzała, że tym co najbardziej zdobi człowieka jest uśmiech. Wiadomo, że człowiek to taka istota, która podświadomie szuka szczęścia i lgnie do ludzi szczęśliwych i uśmiechniętych. Uśmiech obnaża naszą osobowość, pomaga nawiązać kontakt z drugim człowiekiem i sprawia, że dzień staje się piękniejszy.

Brzmi pięknie, tylko co z sytuacji jeśli nie chcemy się uśmiechać, bo czujemy dyskomfort lub wstyd. Dla wielu ludzi uśmiechanie się wcale nie jest przyjemne, bo nie czują się dobrze ze swoim uśmiechem. Jeśli mamy problem z krzywym zgryzem, nie ma rady, jedynym ratunkiem  jest założenie aparatu ortodontycznego i zaprzyjaźnienie się z ortodontą na kilkanaście miesięcy. Ubytki niestety tez wymagają pomocy stomatologa, jednak nie tylko to powoduje u grona osób kompleksy dotyczące uśmiechu. Wiem coś o tym, bo mam proste zęby i bez ubytków, a mimo to nie jestem zadowolona ze swojego uśmiechu.  Aktorzy i modelki oglądani na ekranach telewizyjnych święcą wręcz śnieżnobiałymi uśmiechami. Nie ma się co temu dziwić, ponieważ zarabiają na swoim wizerunku i muszą o niego bardzo dbać. Nie mam potrzeby posiadanie mega białego uśmiechu, który będzie raził po oczach. Chciałbym po prostu poczuć się dobrze ze swoim uśmiechem, nie widzieć w lustrze poszarzałych zębów, nie wstydzić się pokazać ich podczas spotkania z przyjaciółmi. Nie mam czasu, ani siły i szkoda mi kilkuset złotych, by udać się na profesjonalne wybielanie w gabinecie stomatologicznym. W ciągu dnia rzadko mam czas, żeby pomyśleć o sobie. Dzieci i dom zajmują cały mój czas i dopiero wieczorami, kiedy moje pociechy już śpią zaczynam analizować siebie. Mój wygląd pozostawia wiele do życzenia. Ostatnie miesiące układałam na nowo swoje życie, gdyż pojawienie się drugiego dziecka jest sporym wyzwaniem dla rodziców. Nadszedł czas, że sytuacja w domu jakoś się unormowała. Mam coraz więcej czasu na myślenie o sobie, jednak nie na tyle dużo, by poświecić kilka godzin w ciągu dnia, by wybrać się na jakieś profesjonalne zabiegi upiększające.

Jak zwykle wieczorową porą, gdy już znalazłam czas dla siebie szukałam  rozwiązania w Internecie sącząc gorącą herbatkę, dodatkowo otulona kocykiem. Znalazłam kilka sposobów na wybielenie zębów w domu. Najtańsza była propozycja wybielania zębów sodą oczyszczoną. Nie polecałabym tego nikomu, nie wiem jak można w ogóle polecać tak bezmyślną metodę, która robi więcej szkody, niż pożytku. Soda niszczy szkliwo, czyli naturalną tarczę ochronną zębów i szkody jakich można w ten sposób sobie narobić są nieodwracalne. Chcę poprawić wygląd swojego uzębienia, ale nie kosztem zdrowia. W sieci jest wiele ofert zestawów do wybielania zębów, które można nabyć na popularnych serwisach sprzedażowych dosłownie za parę złotych jednak w tym przypadku też bałabym się użyć tych środków. Moja koleżanka skusiła się kiedyś na taki zestaw za 25zł. Niby wszystko w porządku, piękne opakowanie, nasadki na zęby i tubki ze specyfikiem do wybielania. Niestety mój niepokój wzbudził brak jakiegokolwiek opisu ze składem na tubkach i skserowana instrukcja użytkowania w bardzo kiepskiej jakości. Moja koleżanka nie była na tyle odważna, by wypróbować to „ nie wiadomo co” na sobie. Zestaw trafił do śmieci, jednak ja nie straciłam nadziei, że sama mogę w domu zrobić coś z moim problemem.

Chwilę trwało, zanim przewertowała  dostępne oferty. Zależało mi, żeby produkt wyprodukowany był w Europie, a nie jak większość dostępnych na rynku produktów – w Chinach lub jeszcze lepiej, źródło pochodzenia zupełnie nie jest znane. Znalazłam coś bardzo ciekawego. Na stronie www.stylewhite.pl lekko ponad 150zł ( akurat trwa promocja – 20% rabatu) można nabyć zestaw do wybielania nie zawierający w swoim składzie drażniących nadtlenków. Produkt pochodzenia francuskiego, więc od razu jestem spokojna, że to nie kolejny kot w worku przywieziony z Chin. Bardzo podoba mi się fakt, iż kuracja wybielająca trwa tylko jeden dzień i składa się z 5 sesji 10-minutowych. Świetne rozwiązanie dla zabieganej matki. Jestem w stanie poświęcić jeden dzień, żeby kilka razy nałożyć nakładkę na zęby, gorzej byłoby powtarzać ten zabieg na przykład przez tydzień codziennie, bo zwyczajnie mam tendencje do zapominalstwa. Mam ogromną ochotę spróbować tego specyfiku, ciekawe jakie będą efekty… Się zobaczy:)

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *